XXV MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE „SPRAWNI RAZEM”

XXV MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE "SPRAWNI RAZEM"

Od 8 do 10 czerwca w Krakowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”. W zmaganiach wzięło udział 164 zawodników z niepełnosprawnością umysłową, w tym z Zespołem Downa. Uczestnicy z 12 województw rywalizowali na stadionie AWF-u. Zawody był również bardzo ważnym sprawdzianem przygotowania polskiej kadry przed Mistrzostwami Europy INAS w Paryżu.

Mistrzostwa miały na celu wyłonienie lekkoatletycznych mistrzów Polski. Rywalizacja pokazała również, którzy zawodnicy mogą kontynuować karierę sportową i mają do tego największe predyspozycje. Zawody stanowiły także wspaniałą okazję do promowania sportu oraz aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to niezwykle istotne narzędzie wspomagające rehabilitację oraz wychowanie.

Sportowcy startowali w 14 konkurencjach lekkoatletycznych z podziałem na kategorie młodszą do lat 16 i starszą, kobiet i mężczyzn. Dodatkową kategorią wprowadzaną w tym roku do rywalizacji w „Sprawnych Razem” są zawodnicy z Zespołem Downa. 18 sportowców z ZD z całej Polski rywalizowało na dystansie 100 m, skoku w dal oraz biegu na 400 m. Najlepsi mają również możliwość startu w Paryżu.

Wśród uczestników zawodów znaleźli się dotychczasowi mistrzowie, m.in.  Ewa Durska, która zwyciężyła w konkurencji pchnięcia kulą,  Karolina Kucharczyk w skoku w dal, Barbara Niewiedział w biegu na 400m oraz Daniel Pek, który ścigał się na dystansie 1500m.

Z Wynikami rywalizacji w poszczególnych konkurencjach można zapoznać się poniżej:
XXV MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE „SPRAWNI RAZEM” – WYNIKI

Zdjęcia z zawodów w Krakowie.