Najlepsi z najlepszych. Triumf polskich lekkoatletów w Berlinie

Niewiedział

Podczas World Para Athletics European Championships w Berlinie, które zakończyły się 26 sierpnia, naszym paraatletom udało się zdobyć aż 61 medali w tym 26 złotych, 15 srebrnych oraz 20 brązowych. Tym samym Polska zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów, wyprzedzając m.in. Wielką Brytanię, Ukrainę, Francję oraz Niemcy. Sportowcy z naszego kraju ustanowili również wiele rekordów.

Ogromny sukces został doceniony nie tylko przez krajowe i zagraniczne media, ale również prezydenta. Andrzej Duda pogratulował sportowcom na Twitterze: Kolejny wspaniały sukces dla Polski! Nasi para lekkoatleci zdobyli na ME w Berlinie 61 medali w tym 26 złotych i zdecydowanie wygrali w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy i serdecznie GRATULUJEMY!

Złote medale zdobyli:

1. NIEWIEDZIAŁ Barbara bieg kobiet na 1500m,
  2. NIEWIEDZIAŁ Barbara bieg kobiet na 800m,
  3. KUCHARCZYK Karolina skok w dal kobiet.

Srebrne medale zdobyli:

1. JACIUK Sylwester    bieg mężczyzn na 800m,
  2. DURSKA Ewa pchnięcie kulą kobiet.

Brązowe medale zdobył Daniel Pek w biegu na 1500 m i 800 m.

Barbara Niewiedział, złota medalistka paraolimpijska z Sydney, Londynu i Rio, nie tylko stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 800 m, ale pobiła także rekord świata.
Karolina Kucharczyk, która ustanawiając nowy rekord świata w skoku w dal zostawiła swoje rywalki daleko w tyle nie zostawiając im szans na nawiązanie rywalizacji. Wyczyn zawodniczki tym bardziej zasługuje na uznanie, że niewiele ponad rok temu urodziła synka. Szybki powrót do treningów i pełne zaangażowanie Karoliny Kucharczyk zaowocowały złotem.