Stypendia marszałka dla najlepszych sportowców

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył 26 lutego stypendia 50 wyróżniającym się sportowcom.

Po raz dziesiąty samorząd pomorski wyróżnił najzdolniejszych sportowców  – podkreślił Marszałek – Te pieniądze to nasz wkład w ich rozwój, nieustający progres. Chcemy stworzyć sportowcom jak najlepsze warunki do osiągania sukcesów. Niezmiernie cieszy nas, że reprezentują nasz region na arenie krajowej i międzynarodowej. Podziękowania należą się także rodzicom, wychowawcom i trenerom, bo niewątpliwe sukcesy młodych, to także ich zasługa.

Na wsparcie, które będzie wypłacane przez okres 10 miesięcy Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył ponad 222 500 zł. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla sportowców przyznawane są od 2009 r. Jednymi z pierwszych stypendystek były m.in. olimpijka Angelika Cichocka (lekkoatletyka) oraz mistrzyni Europy Paula Wrońska (strzelectwo sportowe).

Wśród stypendystów znalazło się 28 osób z Gdańska, 7 z Sopotu oraz 4 z Kartuz. Wsparciem objęto również sportowców z Bytowa, Czerska, Kościerzyny i Wejherowa. Łącznie to 50 osób. Stypendia przyznawane są w trzech kategoriach: juniora młodszego, juniora i młodzieżowca. W kategorii młodzieżowiec wsparcie wynosi 700 zł. Juniorzy mogą liczyć na 350, a młodsi juniorzy na 200 zł. Wśród wyróżnionych są także osoby niepełnosprawne. Łącznie samorząd wypłaci stypendia wysokości 222 500 zł.

Na uroczystości wręczenia stypendiów obecny był m.in. wioślarz i czterokrotny mistrz świata Adam Korol. Życzył on sportowcom przede wszystkim cierpliwości, podkreślając, że sam medal olimpijski zdobył dopiero w wieku 34 lat.

Wśród wyróżnionych znalazła się zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem” Natalia Babińska (jedyna z powiatu chojnickiego). Gratulujemy!