Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Dubaj 7-15 listopada 2019 r.

Polska Reprezentacja Paraolimpijska na Paralekkotletycznych Mistrzostwach Świata rozegranych w dniach 7-15 listopada 2019 roku w Dubaju zdobyła 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali. Wynik ten uplasował Polskę na 11 miejscu w tabeli medalowej. W mistrzostwach z dużym powodzeniem udział brali zawodnicy Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. Karolina Kucharczyk zdobyła złoty medal w skoku w dal okraszając go rekordem świata 6.21 cm. Złoty medal w biegu na 1500 m zdobyła nasza multimedalistka Barbara Bieganowska. Brązowy medal w biegu na 1500 m zdobył Daniel Pek. Gratulujemy medalistom i jesteśmy przekonani, że na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio powtórzą swoje wyniki . Tego im życzymy.

Daniel Pek zdobył brązowy medal w biegu na 1500 m
Barbara Bieganowska zdobyła złoty medal w biegu na 1500 m
Karolina Kucharczyk zdobyła złoty medal w skoku w dal i ustanowiła nowy rekord świata wynikiem 6.21 cm.