Na Global Games w Brisbane medale dla Polski zdobywali głównie lekkoatleci.

12- 19  października 2019 r. w Brisbane w Australii odbyły się piąta edycja INAS Global Games – największego na świecie wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W zawodach uczestniczą reprezentacje 45 krajów ze wszystkich kontynentów, w tym 37 osobowa reprezentacja zawodników z Polski. Polacy rywalizują w siedmiu dyscyplinach: lekkiej atletyce, kolarstwie, tenisie, tenisie stołowym, pływaniu oraz dwóch grach zespołowych koszykówce i futsalu.

37 Nowacka Dorota tenis stołowy

Złoty medal dla Polski zdobył Tycjan Kozdra w skoku w wzwyż wynikiem 176 cm.
Anna Bodziony wywalczyła srebrny medal w biegu na 3000m wynikiem 11:11,90
Piotr Rydzkowski wywalczył srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 49,23 m
Sandra Pieczychlebek (prowadzi ekipę Polski podczas ceremonii otwarcia) zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki
Dorota Nowacka zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej
Koszykarze mimo ambitnej postawy na parkiecie zajęli w Mistrzostwach czwarte miejsce
Futsal owcy w gronie VII drużyn ukosowali się również na czwartym miejscu
Nie udany start start zaliczyli tenisiści . Choroba i pobyt Natalii Babińskiej w szpitalu uniemożliwił walki o medale w deblu i drużynie.

Pływacy mimo pobicia rekordów życiowych nie zdołali zakwalifikować się indywidualnie do finałowej ósemki na dystansach tylko w drużynie.

Małgorzata Penal nasza jedyna kolarka szosowa w swoich startach w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe indywidualnej na czas zdobyła jak się mówi najgorsze dla sportowca miejsce tuż za podium czyli czwarte, przegrywając medal o 1 s.

Nasza ekipa została bardzo serdecznie przyjęta przez Australijską Polonię, która zaprosiła nas spotkanie do domu polskiego przy polskiej parafii Brisbane . Zaproszenie na spotkanie przyjął Ambasador Polski w Australii Pan Michał Kołodziejski , który przeleciał specjalnie ze stalicy Kam bery aby spotkać się z naszymi zawodnikami.

Spotkanie było okazją do rozmów z Polakami mieszkającymi w Australii, jak również zaprezentowaniem się drużyny harcerskiej.

Dziękujemy Polonii i Panu Ambasadorowi za te wzruszające spotkanie.