Sportowcy z Małopolski przebywali na obozie w Dźwirzynie

OBÓZ SPORTOWY W DŹWIRZYNIE

Od 29 czerwca do 10 lipca 2020 – 12 grupa  30 młodych sportowców z Województwa Małopolskiego  przebywało na obozie sportowym w ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie.

 W czasie zorganizowanych zajęć  sportowych rozgrywaliśmy mecze w piłce siatkowej i  piłce nożnej, uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych i piłki koszykowej w hali sportowej  .  Doskonaliliśmy umiejętności pływackie na basenie pływackim  a także zażywaliśmy kąpieli morskich pod okiem ratowników.

   Dzieci pod okiem  opiekunów odbyły   kilka wycieczek rowerowych po okolicach Dźwirzyna doskonaląc ogólną wytrzymałość i znajomość przepisów poruszania się po trasach rowerowych.  Poznając jednocześnie życie mieszkańców nadmorskich miejscowości i nadmorska przyrodę.

Ogólną sprawność fizyczną kształtowali biorąc udział w treningu obwodowym na zewnętrznej siłowni oraz marszobiegach długodystansowych.

Obóz dofinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu w Warszawie.

Głównym organizatorem i kierownikiem obozu była pani Ewa Gawor, która wraz z kadrą dbała aby dzieci bezpiecznie i aktywnie spędziły ten wakacyjny czas.