Lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną walczyli o medale

na XXVIII  Mistrzostwach Polski Sprawni-Razem!

Lekkoatleci z niepełnosprawnością intelektualną walczyli o medale

na XXVIII  Mistrzostwach Polski Sprawni-Razem!

21 i 22 maja 2021r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Podczas mistrzostw rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m i 3000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem, bieg przez płotki 100m i sztafety 4x100m. Mimo zmiennej pogody pobito wiele rekordów i życiówek. Na szczególną uwagę zasługują wyniki wywodzącej się z narciarstwa biegowego i kolarstwa Małgorzaty Pernal, która debiutując na mistrzostwach lekkoatletycznych zajęła znakomite lokaty w biegach na 800m – 1. i 1500m 2.

Ceremonię Otwarcia Mistrzostw uświetnili goście w osobach Starosty Powiat Sempolińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu i Burmistrza Sępólna Krajeńskiego

„W tym trudnym dla sportu roku udało nam się przeprowadzić kolejne już zawody na najwyższym poziomie pod względem zarówno współzawodnictwa, jak i organizacji ” – mówi Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. „Dla wielu zawodników był to pierwszy start od dawna. Wszyscy tęsknili do spotkania i sportowej rywalizacji. Wszyscy osiągnęli wspaniałe wyniki. Szczególne podziękowania za profesjonalne przygotowanie i przebieg zawodów należą się pani Agnieszce Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13 Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu oraz panu Mariuszowi Czerwińskiemu, dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim”.

We współzawodnictwie w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyli uczniowie i absolwenci szkół specjalnych, zrzeszeni w Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, działającym w obszarze sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Działania związku skupiają sie na realizacji takich celów jak popularyzowanie sportu wśród młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, selekcja dzieci i młodzieży posiadających predyspozycje do uprawiania sportu wyczynowego, wyłanianie Mistrzów Polski oraz wykorzystanie osiągnięć sportowych do realizacji celów rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych. Współorganizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy i CSiR w Sępólnie Krajeńskim, Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” oraz Szkoła Podstawowa nr 13 Specjalna im Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu.