Narciarze Sprawni Razem walczyli o medale w Zakopanem.

Rekordową frekwencją cieszyły się Ogólnopolskie Zawody Sprawni Razem w narciarstwie biegowym i zjazdowym rozegrane w dniach 27.02-01.03.2022r. w Zakopanem. Do startu stanęło ponad 90 zawodników – uczniów i absolwentów szkół specjalnych z dziesięciu województw: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach kobiet i mężczyzn: do 16 roku życia, powyżej i w grupie osób z zespołem Downa. Zawody odbyły się na trasach zjazdowych ośrodka narciarskiego Małe Ciche i biegowych w Kościelisku.

Najlepsi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W konkurencjach alpejskich złote medale w slalomie i w gigancie wywalczyli

w kat. dziewcząt Magdalena Kwiatkowska (małopolskie),

w kat. kobiet Magdalena Danielkiewicz (lubuskie),

w kat. kobiet – zespół Downa Zofia Dzięcioł (mazowieckie),

w kat. chłopców Antoni Schwendimann (mazowieckie),

w kat. mężczyzn Robert Mikołajczak (wielkopolskie)

w kat. mężczyzn zespół Downa Antoni Wiercioch (małopolskie)

W narciarstwie klasycznym na dystansie 2,5 km triumfowali

w kat. dziewcząt Wiktoria Krawczyk (lubuskie)

w kat. kobiet Katarzyna Bartoszek (zachodniopomorskie)

w kat. chłopców Jakub Krawczyk (lubuskie),

a na dystansie 5km w kat. mężczyzn Julian Patlewicz (podkarpackie)

Zawody zorganizowane zostały przez Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni Razem.

Tekst: Paulina Gadomska Dzięcioł