Mistrzostwa Świata INAS w pływaniu

W dniach 27.11-04.12 w Aguaskaliantes/Meksyk odbyły się Mistrzostwa Świata INAS w pływaniu. Nasz kraj reprezentowały dwie zawodniczki Angelika Koniecko i Gabriela Michałowska pod opieką trenera Łukasza Głaska.
Dziewczyny wypadły wyśmienicie. Zrealizowały plan w 110%. Obie zdobyły medale i stypendia sportowe. Angelika Koniecko zdobyła brązowy medal na 200m stylem grzbietowym. Tym samym stylem na 100 m była 4. Niestety zawodniczki na własnym organizmie przekonały się jak trudno jest startować na ponad 1800 mnpm. Czasy jakie osiągały dalekie były od rekordów życiowych i sprawdzianów przed zawodami. Na szczęście większość zawodników było w podobnej sytuacji.
Świetny debiut na imprezie międzynarodowej zaliczyła Gabriela Michałowska. Jako 15-sto latka była klasyfikowana s MS juniorów. Zdobyła w tej klasyfikacji 3 złote medale na 200 i 400 dow. i 100 grzb. i srebrny na 50 dow.
Jako niespodziankę należy uznać 5 miejsce Gabrysi w finale 200 m stylem dow. w open.
Uzyskane czasy i doświadczenie pozwalają z nadzieją patrzeć w kierunku Tokio. Po drodze dziewczyny mają jeszcze I Europejskie Igrzyska INAS w Paryżu lipiec/2018 i Global Games w Biesbene/Australia 2019.