Letni obóz sportowy dla zawodników

Uczestnicy obozu sportowego nad Bałtykiem

Od 24.06 do 05.07 2018 r. odbył się obóz sportowy dla zawodników, którego organizatorem było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni-Razem”. W czasie pobytu Dźwirzynie w województwie zachodniopomorskim uczestnicy kontynuowali treningi, a także brali udział w zajęciach rekreacyjnych.

Sportowcy pracowali w sekcjach: lekkoatletycznej, pływackiej, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa stołowego, kolarskiej, minigolfa oraz rekreacyjnej. W zgrupowaniu wzięło udział 36 zawodników z 5 krakowskich szkół oraz z Ośrodka w
Skawinie.

Nad realizacją planów treningowych czuwało 5 trenerów, pomoc techniczna oraz 2 wolontariuszy. Uczestnikom spotkania dopisała piękna wakacyjna pogoda, co pozwoliło na realizację wszystkich zaplanowanych aktywności.

Zawodnicy korzystali z obiektów Ośrodka Rejal, Ośrodka Sportu i Rekreacji, basenu odkrytego oraz Krytej Pływalni w Kołobrzegu.

Zgrupowanie stało się również okazją do organizacji Obozowych Biegów Przełajowych oraz Olimpiady Sportowej. Sportowcom wręczono dyplomy, medale i puchary.

Zgrupowanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wielu uczestników miało dzięki temu szansę po raz pierwszy w życiu zobaczyć Bałtyk.