Mistrzostwa Świata w Narciarstwie we Francji

W dniach 5-11 marca 2019 r. we Francji odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Rywalizacja odbywała się pod auspicjami INAS. W mistrzostwach brali udział zawodnicy z 10 państw. W polskiej reprezentacji kierowanej przez Zenona Jaszczura znaleźli się: Małgorzata Pernal, Patryk  Jakieła, Jerzy Krzanowski. Podopiecznym również obecnego we Francji trenera Edwarda Jakieła udało się aż cztery medale:

Brązowy medal – Małgorzata Penal – bieg sprinterski na 1 km

Srebrny medal – Party Jakieła – bieg długi na 15 km, Małgorzata Penal  –bieg długi na 10 km

Złoty medal  – Małgorzata Penal, Patryk Jakieła, Jerzy Krzanowski –sztafeta drużynowa mieszana.

Małgorzata Tlałka-Długosz – trenerka zawodników startujących w konkurencjach alpejskich w grupie II2 ( zawodnicy z Zespołem Dawna)

Zawodnicy :  Klemens Zięba, Agnieszka Kociołek, Patrycja Strama, Antoni Wiercioch.

Agnieszka Kociołek – srebrny medal w slalomie gigancie

Patrycja Strama  – brązowy medl   w slalomie gigancie

Gratulujemy zawodnikom  i trenerom.

Wyniki Mistrzostw Świat pokazały, że nasi zwodnicy należą do światowej czołówki, jako jedni nawiązali wyrównaną rywalizację z bardzo silną drużyną Rosji.  Patryk  Jakieła  już w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata w Polsce pokazał , że jest świetnym biegaczem i potrafi zwyciężać z najlepszymi. Cieszy fakt, że w reprezentacji zadebiutowała Małgorzata Pernal. Jesteśmy przekonani, że jako następczyni naszej jedynej medalisty paraolimpijskiej w sportach zimowych Danuty Poznańskiej dostarczy nam wielu wspaniałych wzruszeń i medali. Z ogromną nadzieją czekamy na ponowną możliwość startu zawodników z niepełnosprawnością intelektualną na Paraolimpiadzie.