Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym i zjazdowym Zakopane 2019

Zakończyły się  Mistrzostwa Polski ” Sprawni-Razem” w narciarstwie biegowym i zjazdowym.

W imprezie zorganizowanej przez Związek Stowarzyszeń Sportowych ” Sprawni-Razem” oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe ” Sprawni Razem” wzięło udział 76 zawodników w tym 3 kadrowiczów. Bardzo dobrze w biegach wystąpili zawodnicy klubu UKS Partyzant z Lubatowej, którzy zdecydowanie, po raz kolejny, wygrali w swoich kategoriach. Aktualna Mistrzyni Świata w biegach narciarskich INAS Małgorzata Pernal oraz młody 14 latek-  Kasjan Turek nie mieli sobie równych.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również biegający zawodnicy z Zakopanego Michał Kęsek, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn  i Jagoda Wilk goniąca Małgorzatę Pernal.

Wśród najmłodszych biegaczek klasę pokazały Weronika Walicka z Sulęcina i Szmaragowska Anna z Nowej Rudy zajmując 2 x 1 i 2 miejsce.

Podczas biegów sztafetowych zwyciężyła ekipa woj. podkarpackiego, 2 zajęło woj. zachodniopomorskie a 3 dolnośląskie.

Na stoku SUCHE SKI narciarze zjazdowcy pokonywali w pierwszym dniu Slalom a w drugim Slalom Gigant .

I tutaj należy pogratulować zwycięzcom. Slalom pokonało 2 razy 45 zawodników. Wyniki to suma 2 przejazdów.

W kat mężczyzn w slalomie  trumfował Rafał Świczkowski ( Handicap Zakopane) a w Slalomie Gigancie Łukasz Frączak ( Handicap- Stary Sącz).Wśród chłopców dwa razy zwyciężył Antoni Schwendimann ( Para Sportowi- Warszawa), wśród dziewcząt podwójnym sukcesem cieszyła się Justyna Waligórska ( MSSS Sprawni-Razem- Kraków), a wśród kobiet Aleksandra Jarecka ( SOS Komandos – Piaseczno).

Zacięta rywalizacja toczyła się również wśród kobiet z ZD.Slalom wygrała Magdalena Radwańska ( MSSS Sprawni-Razem-Chrzanów) a 2 miejsce Zofia Dzięcioł ( SONI- Warszawa). Po przejechaniu Slalomu Giganta dziewczyny wymieniły się miejscem na podium.

Wśród chłopców z ZD slalom wygrał Bartosz Matusiewicz ( Para Sportowi- Warszawa) , a slalom gigant należał do Antoniego Wierciocha ( Handicap – Zakopane).

W zawodach wzięli udział przedstawiciele 8 województw: mazowieckiego ( 17 medali), dolnośląskiego( 5 medale),lubelskiego, lubuskiego (2 medale), zachodniopomorskiego ( 7 medali), pomorskiego( 1 medal), podkarpackiego ( 7 medali i małopolskiego ( 23 medale).