Ogólnopolski Turniej Futsalu Dziewcząt w Słupsku

Ogólnopolski Turniej  Futsalu Kobiet

ROZGRYWANYM  POD HONOROWYM   PATRONATEM

POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W GDAŃSKU MONIKI KOŃCZYK

PREZYDENTA   MIASTA SŁUPSKA KRYSTYNY  DANILECKIEJ – WOJEWÓDZKIEJ

W dniach 12  – 14 kwietnia 2019 roku  SOSW  i Uczniowski Klub Sportowy ze Słupska  byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Futsalu Kobiet    .                                                                                                                        Areną zmagań była hala sportowo-widowiskowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku, ul. Niedziałkowskiego 2 . W zawodach wystąpiło 6 drużyn . Główne trofeum zdobyła reprezentacja województwa Pomorskiego  prowadzona przez trenera  Wiesława Romańskiego  .z  SOSW  w Słupsku   oraz współpracujących   Aureliusza Kosmacińskiego , Jarosława Fidurskiego  .

1 miejsce  zajęła reprezentacja POMORZA  zdobywając puchar Vicewojewody Pomorskiego  Mariusza Łuczyka Pomorzanki w decydującym meczu o złotych medalach pokonały reprezentację Wielkopolski  2 do  0.

2 miejsce zajął zespół województwa Wielkopolskiego ,który otrzymał  puchar   ufundowany przez  Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział  w Słupsku

3 miejsce  zdobyła drużyna województwa Warmińsko – Mazurskiego . W decydującym meczu pokonała Dolnośląskie  3  do  0 .Otrzymała puchar  puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Słupskiego

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ufundował medale dla najlepszych zespołów .

Puchar „Fair Play „  Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku przypadł drużynie województwa Dolnośląskiego.

Najskuteczniejszą zawodniczką została Natalia Babińska – Pomorze   zdobywając puchar Pomorskiego  Związku Piłki Nożnej w Gdańsku .Najlepszą bramkarką została Urszula Potrykus  – Pomorze .Otrzymała puchar                                     Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsk                  Najlepszą zawodniczką uznano Aleksandrę Skopińską  – Wielkopolska .Otrzymała puchar ufundowany przez Dyrektora MOPR w Słupsku.

Zawody były 31   imprezą tej rangi  ogólnopolskiej ZSS   „ Sprawni – Razem’  terenie miasta Słupska od 2004 roku organizowane przez  nauczyciela W F w SOSW   w Słupsku Wiesław Romańskiego. W 2004 roku były  Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe, następnych latach koszykówka chłopców i dziewcząt, LA, piłka nożna dziewcząt na boiskach trawiastych. W trakcie uroczystego otwarcia zawodów ,których dokonał Rafał Szymański -Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Sportu nastąpiła inauguracja  obchodów  jubileuszu 25 –  lecia  działalności stowarzyszenia Sprawni – Razem , które działa na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Słupsku od 1 września 1994 roku.