Mistrzostwa Polski w Pływaniu ZSS „Sprawni Razem”

W ostatnich dniach kwietnia Kraków stał się areną rywalizacji zawodników i zawodniczek z całego kraju. Od 27.04 do 28.04 na basenach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Organizatorem zawodów było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem”.

W mistrzostwach wzięło udział 76 zawodników z 9 województw. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci Polski, medaliści z Mistrzostw Europy w Pływaniu INAS. Pływacy i pływaczki startowali w czterech kategoriach wiekowych: 13 lat i młodsi, 14-16 lat , 17 lat i starsi oraz rozwijająca się rywalizacja w kategorii osób z Zespołem Downa

Głównym celem zawodów było propagowanie i rozwijanie sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mistrzostwa były również ważnym testem dla zawodników, którzy przygotowują się do udziału w Letnich Igrzyskach, które w 2022 r. odbędą się w Krakowie.

Wszyscy zawodnicy wykazali się wspaniałym sportowym duchem, dobrą formą, ale przede wszystkim szczerym entuzjazmem. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom zawodów, ale również organizatorom, dzięki którym cała impreza była wielkim sportowym widowiskiem.

Zawody były współfinansowane ze środków miejskich w ramach programu wspierania klubów sportowych „Mistrzowie w Krakowie”.

Lista zgłoszonych drużyn

Wyniki rywalizacji finałowej

Szczegółowe informacje wyniki oraz zdjęcia z przebiegu Mistrzostw Polski można znaleźć na stronie SwimArt.pl a także na Facebooku i stronie
Małopolskiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowe Sprawni Razem.