Wakacyjne obóz sportowy uczniów z Suliszewa i Pyrzyc

OBÓZ SPORTOWY W NIECHORZU

W dniach 02 – 12 sierpnia 2020 roku 30 uczniów ze szkół w Suliszewie i  Pyrzycach wzięło udział w obozie sportowym w Ośrodku Kolonijnym „Mewa „ w Niechorzu, położonym 30 metrów od morza.  W czasie zajęć sportowych rozgrywaliśmy mecze w piłce siatkowej plażowej i w piłce nożnej plażowej oraz koszykowej.  Doskonaliliśmy umiejętności pływackie na otwartym basenie pływackim  a także zażywaliśmy kąpieli morskich pod okiem ratowników.  Po morskiej kąpieli uczestnicy obozu wykonywali rzeźby na piasku . Graliśmy w bilarda, tenisa stołowego, kręgle, badmintona. Ogólną sprawność fizyczną kształtowaliśmy biorąc udział w treningu obwodowym na siłowni. Odbyliśmy kilka wycieczek rowerowych po okolicach Niechorza , doskonaląc ogólną wytrzymałość i znajomość przepisów poruszania się po trasach rowerowych.  

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od marszobiegów brzegiem morza. W czasie wolnym od zajęć sportowych odbyliśmy kilka wycieczek :  przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową do Trzęsacza, gdzie zwiedziliśmy ruiny kościoła – trzy ściany tego kościoła pochłonęło już morze. Byliśmy w największym Aquaparku na terenie Pomorza Zachodniego – w Sandrze w Pogorzelicy. Każdy z uczestników obozu zaliczył wejście na latarnię morską po 195 schodach.  Pomimo panującej pandemii koronowirusa wszystkie dzieci i kadra obozu wrócili zdrowi do swoich domów.

Kadrę obozu stanowili: Monika Mendel, Arkadiusz Odachowski i Jerzy Albrewczyński z Pyrzyc oraz Małgorzata Bednarek, Edyta Gawlak Wójcik ,Karol Modrzejewski z Suliszewa. Kierownikiem obozu był Czesław Kozak z Suliszewa.

Obóz dofinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu w Warszawie

                                                                                                  

                                                                                                     Czesław Kozak