Nasi zawodnicy wrócili z Igrzysk Paraolimpijskich ze złotymi medalami

Karolina Kucharczyk w skoku w dal w tym sezonie wygrał w swojej kategorii chyba wszystko, Mistrzostwo Polski, Mistrzostwo Europy, Mistrzostwo Świat, ale najważniejszym osiągnięciem niewątpliwie jest złoty medal olimpijski w Tokio, okraszony rekordem olimpijskim. Gratulujemy ! foto Bartłomiej Zaborowski Polski Komitet Paraolimpijki
Barbara Bieganowska- Zając w Tokio w biegu na 1500 m zdobyła swój czwarty złoty medal paraolimpijski. Przez 20 lat startów na stadionach całego świata przyzwyczajała nas, że nigdy nie wracał bez medalu. Tym razem również było jak zawsze. Po powrocie do kraju obiecała, że z Paryża z trzy lata ponownie zdobędzie paraolimpijskie złoto. Basia zawsze dotrzymuje słowa.
foto Bartłomiej Zaborowski Polski Komitet Paraolimpijki

Nasza debiutantka na igrzyskach Justyna Franieczek wywalczyła w biegu na 400 m dobrą piątą lokatę. Jesteśmy przekonani, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w Paryżu w 2024 roku stanie na podium paraolimpijskim.
Daniel Pek w swoim dorobku ma dwa srebrne medale paraolimpijskie . W Tokio nie udało się stanąć na podium. W swojej koronnej konkurencji w finale biegu na 1500 m zajął dobre siódme miejsce. Ten sezon był bardzo trudny dla Daniela. Trapiony chorobami i kontuzjami nie był w stanie optymalnie przygotować się paraolimpijskiego startu. Już za trzy lata kolejna okazja do zdobycia wymarzonego paraolimpijskiego złota w Paryżu. Życzymy mu tego.