Ostania impreza roku odbyła się w Toruniu

9 grudnia na największej w Polsce hali lekkoatletycznej – Arenie Toruń, odbył się Lekkoatletyczny Puchar Polski Sprawni-Razem. W imprezie wzięło udział niemal 100 uczestników, zawodników z całej Polski. Zdecydowana większość zawodników po raz pierwszy w życiu miała możliwość startu w halowych zawodach lekkoatletycznych. Rywalizacja toczyła się w kategoriach OPEN, a także po raz pierwszy w kategorii U16. Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, choć rywalizacja sportowa była zacięta. Organizatorzy zapewnili nagrody rzeczowe zwycięzcom w każdej konkurencji. Oczywiście nikt nie wrócił z Torunia z pustymi rękami, gdyż wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pakietami startowymi.

Arena Toruń jest jedynym w swoim rodzaju obiektem sportowym w Polsce, na którym organizowaliśmy ostatnia imprezę sportową w lutym 2020 roku – tydzień przed wybuchem pandemii – Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Virtus. Pandemia i jej następstwa spowodowały zastój w każdej z dyscyplin sportowych naszego Związku, co nadal widzimy po niższej niż zazwyczaj frekwencji uczestników zawodów. Zastopowało to rozwój wielu rozpoczętych, a także potencjalnych karier sportowych. Tegoroczne zawody w Toruniu osiągnęły frekwencję porównywalną do tych notowanych przed 2020 rokiem, zatem można to symbolicznie uznać za zamknięcie pewnego rozdziału i znak powrotu do sportowej normalności.

Piątkowa impreza to pierwsze w historii krajowe halowe zawody dla zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w LA, czym zapisaliśmy nową kartę historii Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”. Należą się ogromne gratulacje dla zdobywców medali, a także dla wszystkich, którzy stanęli do sportowej rywalizacji dając z siebie wszystko , bo wy także jesteście ZWYCIĘZCAMI. Wielkie podziękowania dla trenerów i opiekunów, za podjęty wysiłek w celu zagwarantowania bezpiecznego udziału waszych podopiecznych w zawodach. Dodatkowo specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomogli zrealizować tę imprezę, a także dla Ministerstwa Sportu i Turystyki za dofinansowanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na zawodach Sprawni-Razem w dużo szerszym składzie i jeszcze lepszej formie

Rafał Gesek

Dyrektor zawodów

Zadanie dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Autor fotografii: Agnieszka Szewczyk