Marszałek Województwa Małopolskiego

Witold Kozłowski

Szanowni Państwo! Drodzy Uczestnicy i Kibice!

Mam przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze Zimowe Igrzyska Europejskie VIRTUS Zakopane 2024, których organizatorem jest Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”.

Małopolska to region, gdzie sport ma stałe i ważne miejsce w życiu mieszkańców, a samorząd województwa poprzez programy inwestycyjne i projekty grantowe wspiera i promuje zarówno zawodniczą, jak i rekreacyjną aktywność sportową, zwłaszcza wśród najmłodszych pokoleń. Cieszę się, że Województwo Małopolskie jest Partnerem Igrzysk, bowiem wsparcie tego rodzaju przedsięwzięć znakomicie wpisuje się w strategię wzmacniania wizerunku sportowej marki Małopolska, jak i promocję otwartości na potrzeby osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ich integrację poprzez sport.

W imieniu własnym oraz Samorządu Województwa Małopolskiego już teraz gratuluję wszystkim biorącym udział w zawodach, a szczególnie zwycięzcom w poszczególnych dyscyplinach. Kibiców zachęcam do aktywnego dopingu, a sportowcom życzę satysfakcji z podjętego wyzwania i wspaniałych wyników. Niech udział w Zimowych Igrzyskach Europejskich VIRTUS Zakopane 2024 będzie dla Was powodem do dumy i radości.

Do zobaczenia w Zakopanem – pięknej i zimowej stolicy Polski.

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego