Ruszyły przygotowania do Europejskiej Letniej Olimpiady VIRTUS Kraków 2022.

W dniach 22-25 października 2021 w Polsce gościły władze Europejskiej Federacji VIRTUS w Polsce. Prezydent Virtus Europe Fausto Pereira, Dyrektor Techniczny Virtus Europe Jose Costa Pereira w towarzystwie Prezes ZSS Sprawni-Razem Dariusza Mosakowskiego, Prezesa Honorowego Zenona Jaszczura oraz koordynatora sportu wyczynowego ZSS Sprawni-Razem Rafała Geseka odwiedzili w Krakowie obiekty sportowe, które zostały wytypowane jako areny zmagań sportowców Letniej Olimpiady VIRTUS Kraków 2021 – kompleks sportowy WKS Wawel oraz halę sportową KS Bronowianka , oraz krytą pływalnię w Oświęcimiu.

Honorowy Patronat nad Olimpiadą objął Prezydent Krakowa Pan Jacek Majchrowski.

W zawodach rozgrywanych w dniach 16-24 lipca 2022 przewidywany jest udział około 600 sportowców z ponad 25 krajów. Zawodnicy będą rywalizować w la, pływaniu, tenisie stołowym,piłce koszykowej , piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie, judo i badmintonie. W dyscyplinach paraolimpijskich (pływanie, lekkoatletyka i tenis stołowy) wystąpi wielu tegorocznych paraolimpijczyków z Tokio.  Równolegle z zawodami odbędzie się General Assembly, czyli Walny Zjazd Władz Virtus Europe, na którym przeprowadzone zostaną wybory.25 października gości przyjął Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Pan Krzysztof Kowal. Prowadzone w siedzibie ZIS rozmowy dotyczyły możliwości wsparcia i włączenia się miasta w organizację tej imprezy.
22 października goście spotkali się z działaczami Małopolskiego Stowarzyszenia SPRAWNI – RAZEM. Zebrani zostali zapoznani z przygotowaniami do imprezy i roli jaką będą odgrywać w czasie przebiegu zawodów. Było to pierwsze spotkanie organizacyjne poświęcone Olimpiadzie. Padły deklaracje wsparcia i pomocy .
W spotkaniu uczestniczyli między innymi Przewodniczący Rady Dzielnicy Bronowice Bogdan Smok, Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia SPRAWNI-RAZEM Wojciech Grotkowski
Wizyta w Krakowie była również okazją do zwiedzenia Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia.