Głosowanie na Sportowca z Niepełnosprawnością 2018!

Wspaniały dla polskiego sportu paraolimpijskiego rok 2018 powoli dobiega końca. Czas wybrać najlepszego zawodnika w Plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Głosowanie na stronie www.pzsnstart.eu/plebiscyt rozpoczęło się 26 listopada i potrwa do północy 5 grudnia.

Na liście 20. Nominowanych wybranych przez Kapitułę Plebiscytu spośród 52 nadesłanych  zgłoszeń są medaliści igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Najwięcej, bo aż 11. jest lekkoatletów! Przypomnijmy jednak, że w Berlinie na czempionacie Starego Kontynentu nasza reprezentacja wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 61 medali.

Obecność tak dużej liczby lekkoatletów nie może zatem dziwić. Oprócz nich nie mogło w „dwudziestce” zabraknąć alpejczyka Igora Sikorskiego! W Pjongczangu podczas igrzysk wywalczył brązowy krążek w slalomie gigancie, zdobywając 45. medal w historii startów Polaków na zimowych igrzyskach paraolimpijskich i pierwszy dla narciarstwa alpejskiego po 30 latach!. Głosować można również na przedstawicieli badmintona, łucznictwa, kolarstwa, pływania i tenisa stołowego.

Na liście wyróżnionych znalazły się dwie nasze lekkoatletki: Barbara Bieganowska oraz Karolina Kucharczyk. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie!