Narciarze spotkają się w Zakopanym

Warszawa, 23 lutego 2021r.

Ogólnopolskie zawody narciarskie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Sprawni-Razem

W poniedziałek w ośrodku Małe Ciche rozpoczną się zawody w narciarstwie biegowym i zjazdowym „Sprawni-Razem” dla uczniów i absolwentów szkół specjalnych. Do rywalizacji przystąpi blisko siedemdziesięciu narciarzy z siedmiu województw Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim i biegowym VIRTUS 2019: Agnieszka Kociołek, Patrycja Strama, Małgorzata Pernal, Patryk Jakieła i Jerzy Krzanowski. Zawody potrwają do 3 marca 2021r.

Program wydarzenia obejmuje konkurencje biegowe na dystansach 2, 2,5 i 5 km stylem dowolnym oraz bieg sprinterski na dystansie 1km i bieg sztafetowy 3x 2,5km stylem dowolnym. W narciarstwie zjazdowym odbędą się slalom i gigant. Uczestnicy startować będą w kategoriach wiekowych – do 16 roku życia i powyżej, z podziałem na dziewczęta i chłopców. W ramach odrębnej kategorii rywalizować będą zawodnicy z zespołem Downa z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Zawody odbędą się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Narciarskiego i regulaminami Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni- Razem”, który jest organizatorem wydarzenia, we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Społeczno- Sportowym „Sprawni- Razem”.

Jak podkreśla organizator celem imprezy jest popularyzacja narciarstwa wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz selekcja młodzieży posiadającej predyspozycje do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego. Na podstawie wyników wyłonieni zostaną kandydaci do szkolenia centralnego realizowanego w  ramach struktur Związku „Sprawni-Razem”.