Ogólnopolskie zawody w narciarstwie biegowym i zjazdowym rozegrano w Zakopanem

Pierwsze zawody w 2021 roku za nami!

Narciarze z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowali w Małym Cichym

W dniach 2-3 marca w ośrodku Małe Ciche rozegrano pierwsze w tym roku Ogólnopolskie zawody w narciarstwie biegowym i zjazdowym „Sprawni-Razem”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i absolwenci szkół specjalnych z dziewięciu województw: lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 25 narciarzy biegowych i 43 alpejczyków reprezentujących szkoły, kluby i organizacje z całej Polski! Dopisała słoneczna pogoda i śnieg. Dobrze przygotowane trasy sprzyjały zawodnikom i przyczyniły się do osiągnięcia świetnych wyników.

Na trasie slalomu i slalomu giganta złote medale w swoich kategoriach wywalczyli zawodnicy

fundacji Handicap: Mateusz Marzec, Łukasz Frączek i Antoni Wiercioch,

MKS GB Sport: Katarzyna Michnio, 

fundacji SONI: Zofia Dzięcioł, 

SOSW Nowy Targ: Krzysztof Hełdak,

i ZTS Złoczew: Julia Żurawek. 

W narciarstwie klasycznym triumfowali zawodnicy UKS Partyzant Lubatowa: Małgorzata Pernal, Piotr Turek i Kasjan Turek oraz SOSW Sulęcin: Wiktoria Krawczyk.

Organizacji imprezy podjęło się Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni Razem, w osobach Ewy Gawor i Wioletty Dobrowolskiej z nieocenionym wsparciem Małgorzaty Tlałki- Długosz i Edwarda Jakieły. Szczególne podziękowania należą się Stacji i Szkołe Narciarskiej -Małe Ciche oraz Panu Piotrowi Stawarzowi. Honorowym Patronem zawodów był Starosta Tatrzański Piotr Bąk, który ufundował statuetki i medale dla zawodników. 

Impreza w Małym Cichem zainaugurowała cykl zawodów dla uczniów i absolwentów szkół specjalnych w 2021 roku. Prezes Związku Sprawni-Razem – Dariusz Mosakowski potwierdził, że w miesiącach maj-czerwiec, zorganizowane zostaną kolejne ogólnopolskie zawody: pływackie i lekkoatletyczne. Dokładny terminarz wydarzeń, obejmujący też pozostałe dyscypliny sportu, opublikowany zostanie wkrótce na naszej stronie internetowej.

Paulina Gadomska Dzięcioł

Fot. Paweł Waligórski